Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 5

Rangliste pony dressur 2019



RytterHest/ponyKlubPoints
Karla Marillo SkovSTEENDIEKS DIAMOND DE DALI - 1Lollands Sportsrideklub30
Amalie Preisler ChristensenIVO - 2Sakskøbing Rideklub25
Anna Holmgaard ChristensenBACARDI - 1Sydsjællands Køre- og Rideforening15
Olivia Bille JensenPEGASUS - 2Sakskøbing Rideklub15
Cecilie Brahe AndersenCALANDIAS ECLIPSE - 1Sakskøbing Rideklub13



Antal poster i resultattabel: 30

Rangliste hest dressur 2019



RytterHest/ponyKlubPoints
Marie-Louise LarsenASKEMOSENS LASARUSFaxe Køre- & Rideforening54
Annielle Anja ClausenDON POBLANOSakskøbing Rideklub45
Amalie Lund KochHALMTOFTE AMOURETTELollands Sportsrideklub41
HEIDI JENSENHARRYFaxe Køre- & Rideforening39
Annika Lundberg Ank DirksenZUCCHEROSakskøbing Rideklub30
Anne-Dorthe BuckSYLVESTER ALSTRUPSakskøbing Rideklub29
Hanne Brebøl ThorsenLAZANTA HAVDALLollands Sportsrideklub28
Amalie Lund KochHALMTOFTE BLICKFANGLollands Sportsrideklub28
Amalie Lund KochHIEROGLYF FIRFODLollands Sportsrideklub26
Helle Ragnhild ClausenTANGO BAILANDONæstved Sportsrideklub17
Irene de DarkoMOLIE'REFaxe Køre- & Rideforening16
Trude HestengenCHRISTIANSLUND FÜRSTINOSakskøbing Rideklub15
Claus ErstrupALFA ROMEONykøbing Falster Rideklub15
Dorthe MunkPANORAMASakskøbing Rideklub15
Grith Jerichau ClausenEGELY'S ERNIE ELSFaxe Køre- & Rideforening11
Nadja PedersenLESTER- QVISTSakskøbing Rideklub10
Louise PedersenDREAMERS OZZY OSBOURNESakskøbing Rideklub10
HEIDI JENSENLINDHOLMS ZANUBIAFaxe Køre- & Rideforening10
Jeanette Skov HenriksenSKOVLUNDEGÅRDS SKYDANCERSkovlundegård Rideklub8
Laura Holte NielsenUNO ELANDOSydsjællands Køre- og Rideforening8
June Kelberg SmithMINOSFaxe Køre- & Rideforening6
Amalie Lund KochHALMTOFTE SIR HAMILTONLollands Sportsrideklub5
Amalie Lund KochHOLTEGÅRDENS HEY JUDELollands Sportsrideklub5
Ida TachSANTANA M.Nykøbing Falster Rideklub5
Lenette LundquistDANSER UNIKSakskøbing Rideklub5
Josefine Buchenskjoll BilleBOSTONNykøbing Falster Rideklub5
Camilla Louise KelfastSIGNORINALollands Sportsrideklub4
Smilla Rostgaard TiensuuHITCHCOCK FIRFODVordingborg Sportsrideklub4
Cille Kryger JensenSTRADIVARI (SWB)Faxe Køre- & Rideforening3
Fie MunckVIOLAFaxe Køre- & Rideforening3



Antal poster i stævnetabel: 14


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning23-02-2019 - 24-02-2019Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur20-03-2019 - 20-03-2019Færdig
Lollands SportsrideklubDressur12-04-2019 - 14-04-2019Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubSpringning18-04-2019 - 19-04-2019Under afvikling
Faxe Køre- & RideforeningDressur27-04-2019 - 28-04-2019Færdig
Næstved SportsrideklubDressur08-06-2019 - 08-06-2019Færdig
Sakskøbing RideklubDressur29-06-2019 - 29-06-2019Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning02-08-2019 - 04-08-2019Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning24-08-2019 - 25-08-2019Under afvikling
Lollands SportsrideklubDressur31-08-2019 - 01-09-2019Færdig
Faxe Køre- og RideforeningDressur19-09-2019 - 19-09-2019Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning12-10-2019 - 13-10-2019Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur12-10-2019 - 13-10-2019Under afvikling
Faxe Køre- og RideforeningDressur19-10-2019 - 20-10-2019Færdig
Du er her: Hjem Ranglisten Rangliste 2019 for dressur