Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 81

Rangliste pony spring 2022



RytterHest/ponyKlubPoints
Anton Ploug RogrenSKY JUMPER - 2LFH Rideklub28
Edith Paludan SeedorffCROSSFIELD DEMONSTRATER - 2Maglebjerg Sportsrideklub26
Amalie Bruun HansenMISS BUTTERFLY - 1Sakskøbing Rideklub22
August DallMONTY A.M. - 3Næstved Sportsrideklub18
Sarah Linnemand AndersenGRAFETTI - 1Fladså Rideklub18
Aliena Marie Damgaard SvendsonSANDEGÅRD'S JOY - 1LFH Rideklub17
Alberte Ellynor BlumeSHAKIRA - 2Baunehøj Rideklub Næstved16
Siff Amalie SølvtofteLARS - 2Valbjerggaard Sportsrideklub12
Edith Paludan SeedorffCHOCALARTO - 1Maglebjerg Sportsrideklub12
Sif Bjørnemose SchowSØSTGÅRDS PHILLIPPA - 2Lollands Sportsrideklub11
victoria josefine christensenFIRFOD FAKTIZK - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub11
Anton Ploug RogrenKANTJE'S PRISCA - 2LFH Rideklub10
Nikoline JakobsenCASTLETURVIN SMOKEY PICKLE - 1Faxe Køre- & Rideforening10
Laura Mila HansenGRIBSVADS GIGO JO - 2Nykøbing Falster Rideklub10
Emma Clifford LundenMISTER MALTA LERGRAVEN - 2Viemose Rideklub9
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub8
Natasja Houby Skov MadsenLAHEEN'S LUCY - 1Næstved Sportsrideklub8
Alison Riegels MelchiorDINOZZO IWE - 1Vordingborg Sportsrideklub8
Benedicte Christina JensenHAAHR'S GRANADA - 1Baunehøj Rideklub Næstved7
Nathalie ModewegHARLEKINS PANDORA - 2Viemose Rideklub7
Fenja HechmannChopins ObelixNæstved Sportsrideklub5
Josefine steenCAMELOT - 2Næstved Sportsrideklub5
Isabella SchmidtDELANO - 1LFH Rideklub5
Kaya Skov SørensenCARINA - 3Valbjerggaard Sportsrideklub5
Vilde PaludanBLÖKK OPSUND - 2LFH Rideklub4
Ditlev DallKLINTHOLMS MISS AMY - 3Næstved Sportsrideklub4
Clara olsenCLAREVIEW SKIP - 1Vordingborg Sportsrideklub4
Kaya Skov SørensenBRUN LASS - 1Valbjerggaard Sportsrideklub4
Tilde Dyberg DickowTEAM BABS'S EJEA - 3Nakskov Og Omegns Rideklub4
Cecilie Engsted LarsenLAIBEK'S OLYMPIC - 1Baunehøj Rideklub Næstved4
Nathalie ModewegSHEILA - 1Viemose Rideklub4
Emmely MatherMR. ANTON HOLM - 1Valbjerggaard Sportsrideklub3
camille sørensenBRUN LASS - 1Valbjerggaard Sportsrideklub3
Karoline GjesingDJACOBI - 2Baunehøj Rideklub Næstved3
Andrea Borch FrederiksenHØJ'S CORA - 1Vordingborg Sportsrideklub3
Smilla Kastrup HansenDJACOBI - 2Baunehøj Rideklub Næstved3
Nikoline JakobsenBUGSY - 1Faxe Køre- & Rideforening3
emma mathiesenMISS SIKIRA - 1Næstved Sportsrideklub3
Emilie Torp-ThomsenCOCIO - 2Vordingborg Sportsrideklub3
Cecilia EdelskovBREITEN'S CATLALYIA - 2Fladså Rideklub2
Kristine AlstømGANGSTER - 3Midtlollands Rideklub2
Clara ThomsenTriggerNæstved Sportsrideklub2
Kristine AlstømGANGSTER - 2Midtlollands Rideklub2
Lærke DalskovFLYING RED CHILI - 1Næstved Sportsrideklub2
Amalie Preisler ChristensenIVO - 2Sakskøbing Rideklub2
Karla Hovmand-JensenSASJA - 2Maglebjerg Sportsrideklub2
Lærke Kjærgaard LarsenSERAFINA - 2Vordingborg Sportsrideklub2
Milla Engsted LarsenKARLA - 3Baunehøj Rideklub Næstved2
Louise Sophia ChristensenTWIST - 2Sydsjællands Køre- og Rideforening2
Lærke Sandorff LarsenHORSHOLMS MILANO - 1Vordingborg Sportsrideklub2
August DallTT CALLE BARBERA - 1Næstved Sportsrideklub2
Caroline NielsenFIRFOD FILEJS - 2Viemose Rideklub2
Eva Rask TophøjJHON - 3Næstved Sportsrideklub2
Maja ØsterLILLEPIGEN - 1Fladså Rideklub2
Mathilde Amalie JensenJARIS LOKIRO - 2Lollands Sportsrideklub2
Emilie FrostPAY BACK - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Nikoline JakobsenMILGUN SANDY - 2Faxe Køre- & Rideforening2
Nikoline LundSØBORGGÅRDS TIMIAN - 3Næstved Sportsrideklub2
Milla Engsted LarsenNYHOLTS LIVA - 2Baunehøj Rideklub Næstved1
Josephine NonboLISSROE WILD FLOWER - 1Næstved Sportsrideklub1
Marie Kathrine Kryder AndersenMUNKEBORGS CLOUDY - 2Maglebjerg Sportsrideklub1
Lizette HjeresenWAYHNE - 1Næstved Sportsrideklub1
Kamilla Melohn ChristensenKÆRGAARDENS CHOPIN - 2Faxe Køre- & Rideforening1
Ida PedersenQUATTRO'S KIDOKO STAR - 3LFH Rideklub1
Astrid RysgaardAL CAPONE DM - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Olivia MørkALPHY - 1Baunehøj Rideklub Næstved1
Andrea HedegaardVALENTINO - 1Næstved Sportsrideklub1
karoline marcher kristiansenKILDEGAARDS DUTCHESS (DNK) - 1Baunehøj Rideklub Næstved1
Freja WedePRINS - 1Midtlollands Rideklub1
Amilia CipikoffLERHØJS MOWGLI - 2Fladså Rideklub1
Nathalie ModewegBARCARDI - 1Viemose Rideklub1
Laura KristensenSKY JUMPER - 2LFH Rideklub1
Jasmin PedersenASLAN - 2Vordingborg Sportsrideklub1
Mathilde AndersenPRINCE VALIANT AF MARIENBORG - 1Faxe Køre- & Rideforening1
Laura KristensenMACHEL - 3LFH Rideklub1
Frederikke AndersenBRUNEMARKENS BONZO - 2Baunehøj Rideklub Næstved1
Frederikke Elsebeth Holte SvendsenSPIRIT - 2Nakskov Og Omegns Rideklub1
Kaja Josefine RasmussenMACHEL - 3LFH Rideklub1
Alison Riegels MelchiorGOLDEN BEAUTY - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Sarah Linnemand AndersenMR.NIBBLES - 1Fladså Rideklub0
Agnes Sylow IversenHAYMO'S DREAM OF MAYFLOWER - 1Vordingborg Sportsrideklub0



Antal poster i resultattabel: 75

Rangliste hest spring 2022



RytterHest/ponyKlubPoints
Kirstin SkjoldshøjDURBANBaunehøj Rideklub Næstved18
Emilie Hyldgaard JacobsenLUCIFERVordingborg Sportsrideklub10
Christian kyhnLUDO 32Nykøbing Falster Rideklub10
jennifer lundbyPHBS VALDEMAR SEJR XX (DEN)Viemose Rideklub9
Frederikke AagesenVERONIKA FJORDLYSTMaglebjerg Sportsrideklub8
Rebekka Vilbrad JørgensenMALOUViemose Rideklub8
Lisa HøjkildeREJAViemose Rideklub8
Agnes Piil HansenELIZAHVordingborg Sportsrideklub8
Kirstin SkjoldshøjPAULINEBaunehøj Rideklub Næstved5
Emilie SteinmejerKUTARLFH Rideklub5
Regitze Klausen RalstedQUICK STEP STARBaunehøj Rideklub Næstved5
Helena Laura OlsenLENNON ROSEVordingborg Sportsrideklub5
Hanne Hyldahl SteffenauerUNDERBERG AXMaglebjerg Sportsrideklub5
Kirstin SkjoldshøjROUSKABaunehøj Rideklub Næstved5
Liva Mathilde Dangaard JensenPERLENZIO LALFH Rideklub4
Una Broe-brøndumZICCONETT LNNæstved Sportsrideklub4
jennifer lundbyBLUE LEADER (NO)Viemose Rideklub4
Malene ClemensenHORSEBJERG WILLOWRUNMaglebjerg Sportsrideklub4
Simone VintherIDUNIA V. HARKNAGNæstved Sportsrideklub4
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub4
Sara Katrine LangerupABILDGAARDS SUCCESLFH Rideklub3
Martha AdelstenIN CASE OF FIREVordingborg Sportsrideklub3
Janni JacobsenKAMAR'S SAGANæstved Sportsrideklub3
Claudia PescatoriDM'S HEARTCOREMaglebjerg Sportsrideklub3
Benedikte SkaggeGLADIATOR AXBaunehøj Rideklub Næstved3
Heidi christensenBISOUVilhelmsdal Sportsrideklub3
Marie Broberg JørgensenRØRMOSENS RAMAZOTTISakskøbing Rideklub3
ida fog PedersenSTAUGAARD'S FAITHFUL HEARTValbjerggaard Sportsrideklub3
Cecilie May LauridsenKIDHAVEGAARDS CALYPSO ZNæstved Sportsrideklub3
Mathilde VangkildeLEVITA'S CALIPPONæstved Sportsrideklub2
Malou Lindegaard AndersenSOLHØJ'S NEW QUESTIONFladså Rideklub2
Laura Kähler NorskerEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub2
Lukas Emil RedlichHVEDHOLMS MIDASNykøbing Falster Rideklub2
Silje MadsenSTENBAKKEGAARDS AMAZONENykøbing Falster Rideklub2
Amanda BonnevieKILGAST'S SHAMIRANæstved Sportsrideklub2
Mikala Colberg JensenLAURENTIUS JUSTICE (LANDANO)Baunehøj Rideklub Næstved2
Emilie Torp-ThomsenFOREVER B TVordingborg Sportsrideklub2
Paulina WalewskaKONGEJORDENS CHECK POINTValbjerggaard Sportsrideklub2
Smilla Stensig SkovDIVA TCLFH Rideklub2
Ida SkafteWHAT A SPOTNakskov Og Omegns Rideklub2
Isabella SchmidtDELANOLFH Rideklub2
amelia BensonBOLEROValbjerggaard Sportsrideklub2
Louise JensenCASANOVASakskøbing Rideklub2
Gitte VintherIDUNIA V. HARKNAGNæstved Sportsrideklub2
Una Broe-brøndumCLASSIC LADY LOVENæstved Sportsrideklub2
Kitt Jappe FrederiksenGORSNEUADD CONTENDERBaunehøj Rideklub Næstved2
Celina PedersenHØJBO'S CHANAMaglebjerg Sportsrideklub2
Mathilde SpringerCHANTELLE AXNæstved Sportsrideklub2
Jessica Bailey-JørgensenMakaylaMidtlollands Rideklub2
Mark Frydendahl HansenLAMBADA (48) (SWB)Næstved Sportsrideklub1
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMVilhelmsdal Sportsrideklub1
Emilie SteinmeierKUTARLFH Rideklub1
Lærke NielsenGOLIATHBaunehøj Rideklub Næstved1
Tina RedlichBÆKKESKOVENS SATIZFACTIONNykøbing Falster Rideklub1
Diana Holm JohansenTARA TYBJERGLILLEBaunehøj Rideklub Næstved1
Emilie Hyldgaard JacobsenSANDBÆK'S DON-NORDIAVordingborg Sportsrideklub1
Ester Paludan SeedorffBABETT-FMaglebjerg Sportsrideklub1
Frederikke Thane ForsslingKINGSTON BBaunehøj Rideklub Næstved1
jennifer lundbyMY IMAGINATION XX (SWE)Viemose Rideklub1
franciska nielsenSHARONSuhrsminde Rideklub1
Liza RosenbergLILLEVANGS PIERRE - 1Viemose Rideklub1
Ida KornbechTOFTEHØJS CRE'DIVABaunehøj Rideklub Næstved1
Mathilde SylowLADY CHANELStubbekøbing Rideklub1
Katrine Melohn ChristensenDALBÆKS SVENNE BANANFaxe Køre- & Rideforening1
Mai Skov JensenCATALINO PNykøbing Falster Rideklub1
Sabine PerminPERMIN'S CASCENTO ZNæstved Sportsrideklub1
Lone Plæhn jensenMY IMAGINATION XX (SWE)Maglebjerg Sportsrideklub1
helle borch olsenFRANZZMøns Sportsrideklub1
Helena Laura OlsenPRÆST'S BONAPARTEVordingborg Sportsrideklub1
Mikael KofoedDON DOMINGONæstved Sportsrideklub1
Jannie PetersenCARRINGTONSuhrsminde Rideklub1
Lyndsey Samantha CraftHORNS SAFIRBaunehøj Rideklub Næstved1
Signe Brun klemmensenMOSEN'S FANTIKKAVordingborg Sportsrideklub1
Nina HedegaardGIULIA RANOLIAValbjerggaard Sportsrideklub0
Paulina WalewskakennyValbjerggaard Sportsrideklub0



Antal poster i stævnetabel: 27


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Faxe Køre- og RideforeningDressur15-01-2022 - 16-01-2022Færdig
LFH RideklubDressur/Springning28-01-2022 - 30-01-2022Under afvikling
Faxe Køre- & RideforeningDressur12-02-2022 - 13-02-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur17-02-2022 - 17-02-2022Færdig
Nakskov Og Omegns RideklubDressur/Springning26-02-2022 - 27-02-2022Under afvikling
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning05-03-2022 - 06-03-2022Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur19-03-2022 - 20-03-2022Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning19-03-2022 - 20-03-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur26-03-2022 - 27-03-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning30-03-2022 - 30-03-2022Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur/Springning14-04-2022 - 15-04-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur23-04-2022 - 24-04-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur30-04-2022 - 30-04-2022Færdig
Næstved SportsrideklubN/A30-04-2022 - 01-05-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur01-05-2022 - 01-05-2022Færdig
Skovlundegård RideklubDressur06-05-2022 - 07-05-2022Under afvikling
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning14-05-2022 - 15-05-2022Under afvikling
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning19-05-2022 - 19-05-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur26-05-2022 - 26-05-2022Færdig
Viemose RideklubDressur/Springning28-05-2022 - 29-05-2022Færdig
Næstved SportsrideklubDressur04-06-2022 - 05-06-2022Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning06-06-2022 - 06-06-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning11-06-2022 - 12-06-2022Færdig
LFH RideklubDressur/Springning11-06-2022 - 12-06-2022Færdig
Lollands RideklubDressur14-06-2022 - 14-06-2022Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning18-06-2022 - 19-06-2022Under afvikling
Fladså RideklubDressur19-06-2022 - 19-06-2022Færdig
Du er her: Hjem Ranglisten Rangliste 2022 for springning