Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 39

Rangliste pony dressur 2023



RytterHest/ponyKlubPoints
marie guldberg lauridsenDREAM STEP - 2Suhrsminde Rideklub80
Laura Mila HansenGRIBSVADS GIGO JO - 2Nykøbing Falster Rideklub48
Clara NielsenKRAGHERDENS LIKE A BOSS - 1Lollands Rideklub46
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE MILANO (DNK) - 3Nykøbing Falster Rideklub30
Andrea HedegaardVALENTINO - 1Næstved Sportsrideklub30
Regitze VilhelmsdalROMEO'S KAWASAKI - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub25
Laura Hulvej GrastengaardELMEGÅRDENS SIR KONRAD - 2Næstved Sportsrideklub21
Frida Løvgreen JessenROLSTEDS ALTHEA - 1Vordingborg Sportsrideklub21
Amalie Preisler ChristensenIVO - 2Sakskøbing Rideklub20
Lærke Sandorff LarsenHORSHOLMS MILANO - 1Vordingborg Sportsrideklub15
Nikoline Bjørkmann Holm HansenPOPPELGÅRDENS DA CAPO - 2Sakskøbing Rideklub15
Regitze VilhelmsdalROMEO'S ISA - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub15
Benedicte Christina JensenHAAHR'S GRANADA - 1Baunehøj Rideklub Næstved15
Amilia CipikoffLERHØJS MOWGLI - 2Fladså Rideklub12
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub12
Emilie FrostPAY BACK - 1Vordingborg Sportsrideklub10
Caroline Mathilde Holstener SchmidtGLENWOOD MARINE ONE - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub8
Silje JørgensenJACK SPARROW - 2Næstved Sportsrideklub8
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE GLORY (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub8
Mathilde StentebjergPOPPELGÅRDENS RAVAGE B - 1Sakskøbing Rideklub8
Victor Krøjberg LodbergTOFTEGAARDS ILLUSION - 2Faxe Køre- & Rideforening7
Kamilla Melohn ChristensenKÆRGAARDENS CHOPIN - 2Faxe Køre- & Rideforening5
Nadia Nyenstad Krüth RasmussenTRUD NYENSTAD - 1Fladså Rideklub5
Frederikke Elsebeth Holte SvendsenFERNANDO ENGHOLM - 1Lollands Rideklub5
Josefine HuggerCLYNGIM ROCKY BALBOA - 1Fuglebjerg Køre- Og Rideforening5
Vera ChristensenNAVOY - 1Faxe Køre- & Rideforening5
Clara RasmussenKOKKEDALS TRITON - 1Næstved Sportsrideklub4
Agnes Piil HansenCHATEAU - 1Vordingborg Sportsrideklub4
ea sandgrenØSTERVANGS AVANTI - 2Valbjerggaard Sportsrideklub4
Lizette HjeresenWAYHNE - 1Næstved Sportsrideklub4
Esther Knudsen HemmingsenBETTE MADS - 3Sakskøbing Rideklub3
Vanilla SmithNÆLDEGAARDS LUKAS - 1Sakskøbing Rideklub3
Astrid RysgaardAL CAPONE DM - 1Vordingborg Sportsrideklub3
Simone StimoseFILUR LIMPO - 1Faxe Køre- & Rideforening3
Esther Knudsen HemmingsenMADELEINE - 3Sakskøbing Rideklub3
Olivia BickiSKOVLUNDEGÅRDS QAISER - 1Skovlundegård Rideklub3
clara hansenBOLETTE UHREBRO - 2Maglebjerg Sportsrideklub2
Frederikke AagesenVERONIKA FJORDLYST - 1Maglebjerg Sportsrideklub2
Kamilla NielsenKIWI ELGHUSETS - 1Suhrsminde Rideklub2



Antal poster i resultattabel: 59

Rangliste hest dressur 2023



RytterHest/ponyKlubPoints
Leah HagbyHVEDHOLMS WILLIAMFaxe Køre- & Rideforening84
Marie-Louise LarsenASKEMOSENS LASARUSFaxe Køre- & Rideforening69
Laura Hulvej GrastengaardKALLI LYKKEGÅRDNæstved Sportsrideklub62
Pernille Mierzwa MortensenSKÆRGÅRDENS RUN AWAY LOVE - 1Lollands Rideklub52
Helle Ragnhild ClausenTANGO BAILANDONæstved Sportsrideklub40
Nina Højmose HelstedFILINE ELTONSakskøbing Rideklub38
Smilla Rostgaard TiensuuNIXON AF VOLLERUPGÅRDVordingborg Sportsrideklub36
Annika Lundberg Ank DirksenEGEDAL'S ATHOSSakskøbing Rideklub33
Nathalie HansenDODO KIRALollands Rideklub30
Laura Emilia BardingLAETUS ZCATMANSuhrsminde Rideklub30
Dea Melanie FriebelESPRESSOFladså Rideklub27
Simone VintherENZO FNæstved Sportsrideklub24
Cecilie NymannFANCIE FAN DE STYTTENSkovlundegård Rideklub21
June Kelberg SmithMINOSFaxe Køre- & Rideforening21
Vicktoria Josephine Gottschalck RasHP LE SOLEILMaglebjerg Sportsrideklub21
Line Kosiara BørnerROLIGHEDENS JACKPOTFaxe Køre- & Rideforening21
Emma GrønbækCAMMELOTNykøbing Falster Rideklub20
Tina Renee Jacobsen GraugaardFAUERBIRK'S AKIASakskøbing Rideklub20
Clara ScheelMADAME CURIEFaxe Køre- & Rideforening18
Dorthe MunkVALLØS BELLA DONNASakskøbing Rideklub18
Maria Skotte AndersenAMAZING FLASH-DANCENykøbing Falster Rideklub18
Janne BæktoftPITTEGÅRDENS DANCERSakskøbing Rideklub18
Simone VintherSTENVÆNGE POLISENæstved Sportsrideklub16
Bettina LilliensøCORNETTINO'S POSEIDONMaglebjerg Sportsrideklub15
Karoline JacobsenLANGAGERS JOHSEFINEFaxe Køre- & Rideforening15
Simone VintherGAVNHOLTS BELLE SELINANæstved Sportsrideklub15
Heidi Raaberg ChristiansenHJORTHØJ'S XANDIAFaxe Køre- & Rideforening14
Sarah Westen KagelmannHVEDHOLMS QUICKSTEPVilhelmsdal Sportsrideklub12
Mathilde Toxværd AaenSTALD CAKA'S SANS SALINykøbing Falster Rideklub12
Louise Folkmann MikkelsenBACS SHADOW AF ØSTENSGAARDNæstved Sportsrideklub12
Lærke SvenssonMARGARITA MARVilhelmsdal Sportsrideklub12
Camilla DybergSØHOLTS LAMIALollands Rideklub12
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub10
Clara JakobsenSØNDERGAARDS P.Y.T.Lollands Rideklub10
Vickie OlsenGRAVGAARDS ZANDERMaglebjerg Sportsrideklub10
Mie Freja Dangaard JensenFLYING LADYSuhrsminde Rideklub9
Tina RedlichBÆKKESKOVENS SATIZFACTIONNykøbing Falster Rideklub9
Janni JacobsenEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub8
mie wedeMAYDAYMidtlollands Rideklub8
Sandra Busk AndersenBEYOND COMMON LOVEVordingborg Sportsrideklub8
Maria Puk HansenMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub8
isabella Bodi LumbyAMAZING SURVIVORNykøbing Falster Rideklub6
Mona MortensenSHARONSuhrsminde Rideklub5
Catrine Bæchmann HornBACCHUSNæstved Sportsrideklub5
Majbritt Almtoft SørensenKILGAST'S BLACK PEARLViemose Rideklub5
Ida SkafteWHAT A SPOTLollands Rideklub5
Stine RasmussenRIKITIKITAVI AF STENSNÆSLollands Rideklub5
Katrine Melohn ChristensenDALBÆKS SVENNE BANANFaxe Køre- & Rideforening5
Claudia ChristiansenPARIFFSuhrsminde Rideklub5
Sissel Bach HansenSIVA MICHIGAN KIRALollands Rideklub4
Smilla Stensig SkovPERLENZIO LALFH Rideklub4
Liva LarsenLEONVordingborg Sportsrideklub3
Lisbeth DahlVAIANA LYNGFaxe Køre- & Rideforening3
Marie LyhneJULIUSBellingegård Sportsrideklub3
Caroline AlbertsenQuintusVordingborg Sportsrideklub3
Amanda JustesenVORK'S CHA CHAFaxe Køre- & Rideforening2
Signe Brun klemmensenLYKKEBO'S HALLEYVordingborg Sportsrideklub2
Silje MadseDYCOTT PRINCE NOAHNykøbing Falster Rideklub1
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMViemose Rideklub1



Antal poster i stævnetabel: 17


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Nykøbing Falster RideklubSpringning07-01-2023 - 07-01-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur08-01-2023 - 08-01-2023Færdig
Midtlollands RideklubDressur/Springning14-01-2023 - 15-01-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur14-01-2023 - 15-01-2023Færdig
LFH RideklubDressur/Springning20-01-2023 - 22-01-2023Under afvikling
Suhrsminde RideklubDressur18-02-2023 - 18-02-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur25-02-2023 - 26-02-2023Færdig
Lollands RideklubDressur/Springning25-02-2023 - 26-02-2023Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning04-03-2023 - 05-03-2023Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur18-03-2023 - 19-03-2023Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning18-03-2023 - 19-03-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning22-03-2023 - 22-03-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning07-04-2023 - 07-04-2023Færdig
Suhrsminde RideklubDressur15-04-2023 - 16-04-2023Færdig
Næstved SportsrideklubDressur/Springning22-04-2023 - 23-04-2023Færdig
Sydsjællands Køre- og RideforeningDressur29-04-2023 - 29-04-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur29-04-2023 - 30-04-2023Færdig
Du er her: Hjem Ranglisten Rangliste 2023 for dressur