Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 127

Rangliste pony spring 2023



RytterHest/ponyKlubPoints
Rosasofie NielsenARDNASELLA NINA - 1Suhrsminde Rideklub70
Benedicte Christina JensenHAAHR'S GRANADA - 1Baunehøj Rideklub Næstved36
Milla Engsted LarsenNYHOLTS LIVA - 2Baunehøj Rideklub Næstved26
Anton Ploug RogrenSKY JUMPER - 2LFH Rideklub22
Silje MittertreinerSPRING'S RAIN SURPRISE - 2LFH Rideklub21
Nathalie ModewegBARCARDI - 1Maglebjerg Sportsrideklub18
Clara olsenCLAREVIEW SKIP - 1Vordingborg Sportsrideklub18
Cecilia EdelskovBREITEN'S CATLALYIA - 2Fladså Rideklub18
Tilde Dyberg DickowTEAM BABS'S EJEA - 3Lollands Rideklub17
Edith Paludan SeedorffKILDEGAARDS FALLULAH - 1Maglebjerg Sportsrideklub16
Alberte Ellynor BlumeLAVALLY LASS - 1Baunehøj Rideklub Næstved16
Alison Riegels MelchiorDINOZZO IWE - 1Vordingborg Sportsrideklub15
Vigga HolandCOCIO - 1Vordingborg Sportsrideklub13
Ella FerTRIANA - 1Næstved Sportsrideklub13
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub10
Amilia CipikoffVINCENZO 8 - 1Fladså Rideklub9
August DallBRAMBLE - 2Næstved Sportsrideklub8
Mathilde Amalie JensenCASIR - 3Lollands Rideklub8
Alberte LarsenCHICO - 1Lollands Rideklub7
Frederikke Elsebeth Holte SvendsenFERNANDO ENGHOLM - 1Lollands Rideklub7
Alma RolvungLYKKEVANGS TINUS - 2Vordingborg Sportsrideklub7
Edith Paludan SeedorffKILDEGAARDS CHARLIE - 2Maglebjerg Sportsrideklub6
Mathilde Amalie JensenJARIS LOKIRO - 2Lollands Rideklub6
Frida Løvgreen JessenROLSTEDS ALTHEA - 1Vordingborg Sportsrideklub6
Natasja Houby Skov MadsenLAHEEN'S LUCY - 1Næstved Sportsrideklub6
Fenja HechmannChopins ObelixNæstved Sportsrideklub6
Fenja HechmannJACK SPARROW - 2Næstved Sportsrideklub6
Nanna Melia kyhnTATTYGAR DEXTER - 3Nykøbing Falster Rideklub6
Sara Sofie Celander HallundNEYMOES STAR - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub5
Kalla HolandCALIFORNIA DREAMER - 2Vordingborg Sportsrideklub5
Nathalie ModewegHARLEKINS PANDORA - 2Viemose Rideklub5
Nivi JanellTRANEGILDES LITTLE PRINCESS - 3Fladså Rideklub5
Aliena Marie Damgaard SvendsonSANDEGÅRD'S JOY - 1LFH Rideklub4
Karoline GjesingMEG - 1Baunehøj Rideklub Næstved4
Ea SandgrenØSTERVANGS AVANTI - 2Valbjerggaard Sportsrideklub4
Emma TranbergLABAN - 3Baunehøj Rideklub Næstved4
Astrid RysgaardAL CAPONE DM - 1Vordingborg Sportsrideklub4
Anton Ploug RogrenSKOVLUNDEGÅRDS LA'COSTE - 1LFH Rideklub4
Laura Mila HansenGRIBSVADS GIGO JO - 2Nykøbing Falster Rideklub4
Klea HansenDORTHEALYST PEPTALK (DNK) - 2Sydsjællands Køre- og Rideforening4
Liva Sejer LaursenCONELIUS AF SEJERSHÅB - 2Lollands Rideklub4
Agnethe TobiasenLEHENAGH TINY - 1Lollands Rideklub4
Karla Mai Hovmand-JensenSASJA - 2Maglebjerg Sportsrideklub4
Isabella LundPRINSESSE FIONA - 1Baunehøj Rideklub Næstved4
Lærke Møss JeppesenFELDHOLMS TOP GEAR - 1Maglebjerg Sportsrideklub4
victoria josefine christensenKJOLENS FENNIKEL - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub4
Esther Knudsen HemmingsenBETTE MADS - 3Sakskøbing Rideklub3
Amanda Sille Ida JarnsbøllVALBJERGGAARD'S PAW - 3Sydhavs Rideklub3
Scott VennevoldCLAUSHOLM SAMSON - 3LFH Rideklub3
Jasmin PedersenASLAN - 2Vordingborg Sportsrideklub3
Emilie Hyldgaard JacobsenÅMOSEGAARD'S DHARMA - 1Vordingborg Sportsrideklub3
Smilla Hartmann SteffensenOVENBYGAARDS MALLARD - 1Valbjerggaard Sportsrideklub3
Frederikke AagesenVERONIKA FJORDLYST - 1Maglebjerg Sportsrideklub3
Anna Christine HansenBATMAN - 3LFH Rideklub3
Sofia JacobineSGS LITTLE PRINCESS - 3Næstved Sportsrideklub3
victoria josefine christensenFIRFOD FAKTIZK - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub3
Rosa-Marie KnudsenCOCO CHANEL - 2Sakskøbing Rideklub3
Sofie LandschoffLENA FRA LISELUND - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub3
Simone StimoseFILUR LIMPO - 1Faxe Køre- & Rideforening2
Julie DalABBY - 1Nykøbing Falster Rideklub2
Alberte Nøhr TvingKJÆLDMANDS LIGHT FULL - 3Sydsjællands Køre- og Rideforening2
Miamaja Rousing LarsenDARCYS LAR WOBBIE - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Agnes Piil HansenCHATEAU - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Katharina Hejn MackenhauerSTEGSTEDGÅRDS BRENDA - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub2
Ann-Sofie ScheelMUNKEBORGS CLOUDY - 2Maglebjerg Sportsrideklub2
Elina HansenSTARDUST - 3Valbjerggaard Sportsrideklub2
Matilde Høj Gohlke-KlingeLOESJE - 1Suhrsminde Rideklub2
Emilie KrogBLONDIE - 1Næstved Sportsrideklub2
Thea pedersenÓFEIGUR FRÁ FJALLI - 2Sakskøbing Rideklub2
Lisa LeadbeaterLENA FRA LISELUND - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub2
Silke PedersenSaxenhøjs JoakimMaglebjerg Sportsrideklub2
Clara JakobsenÁSLAUG FRA LINDSTEDGAARD - 1Lollands Rideklub2
Aura BergkvistSTRANDGÅRDENS MOONLIGHT - 1Fladså Rideklub2
Kamilla Melohn ChristensenKÆRGAARDENS CHOPIN - 2Faxe Køre- & Rideforening2
Merle HansenJAMES 2018 RED AND WHITE BOY - 2Vordingborg Sportsrideklub2
Lærke FriisPENELOPE AF HVARRE - 1Nykøbing Falster Rideklub2
August DallTT CALLE CLARITY - 1Næstved Sportsrideklub2
Scott VennevoldSPRING'S RAIN SURPRISE - 2LFH Rideklub2
Ida RössingAGLAIALYS BERTRAM - 1Næstved Sportsrideklub2
Kaja Josefine RasmussenSPRING'S RAIN SURPRISE - 2LFH Rideklub2
Lærke Lemvig OlsenMINI MULE - 3Sydhavs Rideklub2
Signe Østerlund FrederiksenHÚGÓ FRÅN ÄNGHAGA - 2Fladså Rideklub2
Vanilla SmithNÆLDEGAARDS LUKAS - 1Sakskøbing Rideklub2
Lizette HjeresenWAYHNE - 1Næstved Sportsrideklub2
Emmi ZachariassenFJORDGLIMT MR GEORGIE BOY (DNK) - 2Næstved Sportsrideklub2
Fergus WedeVICTORIA - 2Midtlollands Rideklub2
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE MILANO (DNK) - 3Nykøbing Falster Rideklub1
jasmin anna nielsenJULIE LUCIA - 3Møns Sportsrideklub1
sophia pedersenSPEEDY ENDURO - 2Lollands Rideklub1
Josefine HuggerCLYNGIM ROCKY BALBOA - 1Fuglebjerg Køre- Og Rideforening1
Katja RasmussenTRUD NYENSTAD - 1Fladså Rideklub1
Celestine grønborgSAVANNAH - 2Vordingborg Sportsrideklub1
Laura Damkjær PyndtSTARLIGHT - 1LFH Rideklub1
Niella SvendsenFERGIE - 2Sydhavs Rideklub1
Caya JakobsenMIMIR ARNAKKE - 1Lollands Rideklub1
Clara ThomsenTriggerNæstved Sportsrideklub1
Nikoline JakobsenCASTLETURVIN SMOKEY PICKLE - 1Faxe Køre- & Rideforening1
Marie FrankKIARA - 2Sakskøbing Rideklub1
Tea Stacey LundquistLØGTHOLT'S BOAS - 2LFH Rideklub1
Emilie Hyldgaard JacobsenSERAFINA - 2Vordingborg Sportsrideklub1
Tilde Dyberg DickowSLRK'S APRIL SURPRICE - 2Lollands Rideklub1
Julie Rygaard DalABBY - 1Nykøbing Falster Rideklub1
Emilie FrostPAY BACK - 1Vordingborg Sportsrideklub1
clara hansenBOLETTE UHREBRO - 2Maglebjerg Sportsrideklub1
Kristine AlstømGANGSTER - 2Midtlollands Rideklub1
Kamilla Melohn ChristensenRICHIE - 2Faxe Køre- & Rideforening1
Spencer VennevoldCLAUSHOLM SAMSON - 3LFH Rideklub1
Hector VennevoldDAMGAARDS LITTLE WHISTLEBLOWER - 3LFH Rideklub1
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE GLORY (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub1
Alison Riegels MelchiorHØJ'S CORA - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Sofie ChristensenFJORDGLIMT MR GEORGIE BOY (DNK) - 2Næstved Sportsrideklub1
Lily DohlmannMISS SIKIRA - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Ida Rigmor ValbjørnSAIRA - 2Sydhavs Rideklub1
Oline RasmussenSTARDUST - 3Valbjerggaard Sportsrideklub1
Rebecca BoutrupMENAI CONNOR - 2Vordingborg Sportsrideklub1
Lærke FriisBITSCH BLUES - 1Nykøbing Falster Rideklub1
Carla HansenHUNTER - 2Valbjerggaard Sportsrideklub1
Lærke DalskovFLYING RED CHILI - 1Næstved Sportsrideklub1
Røskva Nunno SloboziukBenealiVordingborg Sportsrideklub1
Ditlev DallMONTY A.M. - 3Næstved Sportsrideklub0
Kaya Skov SørensenBRUN LASS - 1Valbjerggaard Sportsrideklub0
Amilia CipikoffLERHØJS MOWGLI - 2Fladså Rideklub0
Laura skovSTARDUST - 3Valbjerggaard Sportsrideklub0
Aura BergkvistANNIE - 3Fladså Rideklub0
Esther Knudsen HemmingsenMADELEINE - 3Sakskøbing Rideklub0
Caroline MadsenCARLOS - 1Næstved Sportsrideklub0
Andrea HedegaardVALENTINO - 1Næstved Sportsrideklub0



Antal poster i resultattabel: 100

Rangliste hest spring 2023



RytterHest/ponyKlubPoints
Kirstin skjoldshøjHEART OF GOLDBaunehøj Rideklub Næstved105
Hanne Hyldahl SteffenauerUNDERBERG AXMaglebjerg Sportsrideklub54
Laura Lundtorp OlsenLILLEVANGS CHRISTOBaunehøj Rideklub Næstved47
Emilie Hyldgaard JacobsenCHÉRIE CANCARAVordingborg Sportsrideklub40
Line Juul PedersenTÅGERUPS MAVERICKSydsjællands Køre- og Rideforening39
Emilie BuchLILLESKYTTEHUS AMIGOBaunehøj Rideklub Næstved38
Kirstin SkjoldshøjPAULINEBaunehøj Rideklub Næstved36
Kirstin SkjoldshøjROUSKABaunehøj Rideklub Næstved32
Mille Lykke JørgensenBELLE AMOURFaxe Køre- & Rideforening21
Lisa HøjkildeREJAViemose Rideklub21
Aia FriisSKOVLY'S HEART MELTINGValbjerggaard Sportsrideklub20
Emilie Hyldgaard JacobsenLUCIFERVordingborg Sportsrideklub17
Lone Plæhn jensenMY IMAGINATION XX (SWE)Maglebjerg Sportsrideklub15
Gabriella Alice raphael hanckeSYVHØJEGÅRDS ATHOSBaunehøj Rideklub Næstved15
Kirstin SkjoldshøjAVICIIBaunehøj Rideklub Næstved14
Jannie PetersenCARRINGTONLFH Rideklub13
Sarah Wagner MunchWINYA WAYNA-VITZBaunehøj Rideklub Næstved13
Lukas Emil RedlichHVEDHOLMS MIDASNykøbing Falster Rideklub13
Silje MittertreinerMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub12
Clara olsenPRÆST'S BONAPARTEVordingborg Sportsrideklub12
Christian kyhnLUDO 32Nykøbing Falster Rideklub11
Camilla HolmegaardFIFTY SHADESMaglebjerg Sportsrideklub10
Helena Laura OlsenLENNON ROSEVordingborg Sportsrideklub10
Kaya Skov SørensenTAROK BJERGETValbjerggaard Sportsrideklub10
Regitze Klausen RalstedQUICK STEP STARBaunehøj Rideklub Næstved10
Marika Jane Bang AndersenRIMINI VAN 'T VALISSENHOFBaunehøj Rideklub Næstved9
Camilla RasmusenMAGIC'S ZALVAROVordingborg Sportsrideklub7
Sandra Busk AndersenBEYOND COMMON LOVEVordingborg Sportsrideklub7
Noam GoltermaZACHO MISS DIXIEViemose Rideklub7
Camille Skov SørensenTAROK BJERGETValbjerggaard Sportsrideklub6
Mia FrederiksenSTENVÆNGE POPCILFH Rideklub6
Emilie Torp-ThomsenFOREVER B TVordingborg Sportsrideklub6
Christian kyhnFAST & FURIOUSNykøbing Falster Rideklub6
Frederikke AagesenGENESIS-MINAMaglebjerg Sportsrideklub5
victoria josefine christensenFIRFOD FAKTIZK - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub5
Kirstin SkjoldshøjALISONBaunehøj Rideklub Næstved4
Lærke NielsenANOUSHKABaunehøj Rideklub Næstved4
Matilde HammerCHÉRIBaunehøj Rideklub Næstved4
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub4
Silke PedersenITZOMaglebjerg Sportsrideklub4
victoria josefine christensenKJOLENS FENNIKEL - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub4
Emma HolseIVOVilhelmsdal Sportsrideklub3
mie wedeWEDE'S MISS DIAMidtlollands Rideklub3
Lizette HjeresenEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub3
Liva LarsenLEONVordingborg Sportsrideklub3
Laura Damkjær PyndtSØBJÆRGS TIANALFH Rideklub3
Vickie OlsenGRAVGAARDS ZANDERMaglebjerg Sportsrideklub3
Mathilde Skotte AndersenHAPPY PLATININykøbing Falster Rideklub3
Heidi Nysted PoulsenRUFFIANLollands Rideklub3
Julie CipikoffCALACOFladså Rideklub3
Tina VelanderFREJAVordingborg Sportsrideklub3
Line Christiane CramerKOPP'S JAIN DE DIAMANTFaxe Køre- & Rideforening2
Isabella SchmidtBANDOLERALFH Rideklub2
Isabel CramerFUGAZYFaxe Køre- & Rideforening2
Ida SkafteWHAT A SPOTLollands Rideklub2
Mette KozeluhNOUGAT ALSTRUPVilhelmsdal Sportsrideklub2
Edith Paludan SeedorffBABETT-FMaglebjerg Sportsrideklub2
Troels JørgensenBELLINILFH Rideklub2
Nicole KnapmannFOO FIGHTER ZBaunehøj Rideklub Næstved2
Rebekka Vilbrad JørgensenMALOUVordingborg Sportsrideklub2
Smilla Stensig SkovDIVA TCLFH Rideklub2
Laura LehmannKILDEGAARDENS ÈCLAIRLollands Rideklub2
Natasja Houby Skov MadsenLEVITA'S CALIPPONæstved Sportsrideklub2
Lisa OggesenCARENELLOMaglebjerg Sportsrideklub2
Janni JacobsenKAMAR'S SAGANæstved Sportsrideklub2
Aliena Marie Damgaard SvendsonCHRISBIELFH Rideklub2
Lærke HansenGORSNEUADD CONTENDERBaunehøj Rideklub Næstved2
Sarah Linnemand AndersenBACHELORETTEFladså Rideklub2
Alberte Mørch HardingSandbergs Sammy SunMøns Sportsrideklub2
Melina CollstrupHEARTS ALL INFaxe Køre- & Rideforening2
Maja Dion LarsenIM A GOLDEN PEPPYVordingborg Sportsrideklub2
Kirstin SkjoldshøjKATHMANDUBaunehøj Rideklub Næstved2
Louise Folkmann MikkelsenBACCHUSNæstved Sportsrideklub2
Emilie SteinmejerLATCHMO HILLOCKLFH Rideklub2
Frederikke Thane ForsslingKINGSTON BBaunehøj Rideklub Næstved2
Freja Calvert GottfredsenWANT IT WBaunehøj Rideklub Næstved2
Diana Holm JohansenESTELLABaunehøj Rideklub Næstved2
Oline WambergLOUISSkovlundegård Rideklub1
Mathilde Studsgaard Vendelbo PederHEART CORELFH Rideklub1
Camille Skov SørensenBABYValbjerggaard Sportsrideklub1
jennifer lundbyPHBS VALDEMAR SEJR XX (DEN)Viemose Rideklub1
Lene OlsenTIMBERLAKEFaxe Køre- & Rideforening1
Lukas Emil RedlichBÆKKESKOVENS SATIZFACTIONNykøbing Falster Rideklub1
Sara Katrine LangerupABILDGAARDS SUCCESNykøbing Falster Rideklub1
Kitt Jappe FrederiksenGORSNEUADD CONTENDERBaunehøj Rideklub Næstved1
Heidi Raaberg ChristiansenHJORTHØJ'S XANDIAFaxe Køre- & Rideforening1
Mona MortensenSHARONSuhrsminde Rideklub1
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMViemose Rideklub1
Lucca Veloso-StrangeTEMBERLAKE SLFH Rideklub1
Isabel CramerKOPP'S JAIN DE DIAMANTFaxe Køre- & Rideforening1
Matilde HammerCHEILA SKOVLYBaunehøj Rideklub Næstved0
Dorthe EwaldMOLE RIVERMidtlollands Rideklub0
Mathilde Sofie Lai HansenCHICO (LAKRIDS)Næstved Sportsrideklub0
Louise Bæhr SørensenCHENNAIBaunehøj Rideklub Næstved0
Lisbeth DeleuranDALGAARDS CHERIENæstved Sportsrideklub0
Dea Melanie FriebelKAZELLFladså Rideklub0
Sabrina Nygaard StrømbladMONTANA -SMaglebjerg Sportsrideklub0
Aia FriisMOELLEAANS GOLDEN ARESValbjerggaard Sportsrideklub0
Melina CollstrupHEARTS COMPLETEFaxe Køre- & Rideforening0
Louise KochSÉRGIO BUMBLEBE BAKER-FINCHLFH Rideklub0



Antal poster i stævnetabel: 45


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Nykøbing Falster RideklubSpringning07-01-2023 - 07-01-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur08-01-2023 - 08-01-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur14-01-2023 - 15-01-2023Færdig
Midtlollands RideklubDressur/Springning14-01-2023 - 15-01-2023Færdig
LFH RideklubDressur/Springning20-01-2023 - 22-01-2023Under afvikling
Suhrsminde RideklubDressur18-02-2023 - 18-02-2023Færdig
Lollands RideklubDressur/Springning25-02-2023 - 26-02-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur25-02-2023 - 26-02-2023Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning04-03-2023 - 05-03-2023Under afvikling
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning18-03-2023 - 19-03-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur18-03-2023 - 19-03-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning22-03-2023 - 22-03-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning07-04-2023 - 07-04-2023Færdig
Suhrsminde RideklubDressur15-04-2023 - 16-04-2023Færdig
Næstved SportsrideklubDressur/Springning22-04-2023 - 23-04-2023Færdig
Sydsjællands Køre- og RideforeningDressur29-04-2023 - 29-04-2023Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur29-04-2023 - 30-04-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur13-05-2023 - 14-05-2023Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning13-05-2023 - 14-05-2023Færdig
Suhrsminde RideklubDressur18-05-2023 - 18-05-2023Færdig
Viemose RideklubDressur/Springning20-05-2023 - 21-05-2023Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning25-05-2023 - 25-05-2023Færdig
Skovlundegård RideklubDressur26-05-2023 - 27-05-2023Færdig
Næstved SportsrideklubDressur27-05-2023 - 28-05-2023Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning29-05-2023 - 29-05-2023Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning01-06-2023 - 01-06-2023Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning02-06-2023 - 04-06-2023Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning10-06-2023 - 11-06-2023Færdig
Lollands RideklubDressur13-06-2023 - 13-06-2023Færdig
LFH RideklubDressur/Springning16-06-2023 - 18-06-2023Færdig
Fladså RideklubDressur17-06-2023 - 17-06-2023Færdig
Fladså RideklubSpringning18-06-2023 - 18-06-2023Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur/Springning24-06-2023 - 25-06-2023Færdig
Sakskøbing RideklubDressur15-07-2023 - 15-07-2023Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur12-08-2023 - 12-08-2023Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning16-08-2023 - 16-08-2023Færdig
LFH RideklubSpringning18-08-2023 - 20-08-2023Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning19-08-2023 - 20-08-2023Under afvikling
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning23-08-2023 - 23-08-2023Færdig
Skovlundegård RideklubDressur26-08-2023 - 26-08-2023Færdig
Sydsjællands Køre- og RideforeningSpringning26-08-2023 - 26-08-2023Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubSpringning27-08-2023 - 27-08-2023Under afvikling
Sakskøbing RideklubDressur02-09-2023 - 02-09-2023Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning08-09-2023 - 10-09-2023Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning09-09-2023 - 10-09-2023Færdig
Du er her: Hjem Ranglisten Rangliste 2023 for spring